0

خرید انواع مدل های جت پرینتر دستی و اتوماتیک سپند افزار

کارخانه های بزرگ و شرکت ها به وسایل مختلفی برای تولید و بسته بندی محصولات خود نیاز دارند که یکی از آن ها جت پرینتر نام دارد. اگر می خواهید بدانید این دستگاه چیست و چه کاربردی دارد و دارای چه انواعی است در ادامه مطالب این مقاله با ما همراه شوید زیرا می خواهیم به تمامی نکاتی که درباره جت پرینتر وجود دارد بپردازیم.

جت پرینتر

جت پرینتر چیست؟

به نوعی پرینتر جوهر افشان که از آن برای چاپ اطلاعات مهم بر روی محصولات استفاده می شود، جت پرینتر می گویند. اطلاعات مهمی که این دستگاه چاپ می کند شامل تاریخ تولید، تاریخ انقضا، قیمت، بارکد و… می باشد که دانستن این موارد برای مصرف کننده می تواند در برخی از محصولات مانند مواد غذایی، دارویی، آرایشی و… ضروری باشد زیرا تمام شدن تاریخ انقضای آن ها بر سلامتی افراد تاثیرگذار است. جت پرینتر می تواند اطلاعات مهم را از اپراتور دریافت کند و با سرعت و کیفیت بالا بر روی انواع سطوح، چاپ و درج نماید.

جت پرینتر سپندافزار
کاتالوگ جت پرینتر سپندافزار
کاتالوگ جت پرینتر سپندافزار
جت پرینتر سپندافزار
جت پرینتر سپندافزار
کاتالوگ جت پرینتر سپندافزار
کاتالوگ جت پرینتر سپندافزار
جت پرینتر سپندافزار
جت پرینتر سپندافزار
کاتالوگ جت پرینتر سپندافزار

مزایای استفاده از جت پرینتر

همانطور که گفتیم محصولاتی که هر فرد در طول زندگی خود استفاده می کند متنوع است و هر کدام از آن ها حساسیت خاص خود را دارند. به عنوان مثال مواد غذایی و نوشیدنی، مواد دارویی، مواد آرایشی و بهداشتی و… از حساسیت بالایی برخوردار بوده و مستقیما بر سلامتی افراد موثر هستند. به همین دلیل دانستن تاریخ تولید و انقضای آن ها بسیار مهم است. با کمک دستگاه جت پرینتر می توان این اطلاعات ضروری را در اختیار مصرف کننده قرار داد. از دیگر مزایای استفاده از جت پرینتر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سرعت چاپ اطلاعات جت پرینتر بالا است به همین دلیل می توان در مدت زمان مشخصی، بر روی تعداد زیادی از محصولات، اطلاعات را درج کرد.
 • جت پرینتر اطلاعات مورد نظر را با کیفیت بالایی چاپ می کند.
 • بر روی سطوح مختلف از جمله پلاستیکی، شیشه ای، استوانه ای، ناهموار و … نیز قابلیت چاپ دارد.
 • می توان طبق تنظیمات دستگاه، اطلاعات را مثلا به دو زبان بر روی بسته بندی محصول چاپ نمود.
 • قابلیت اتصال به کامپیوتر را دارد در نتیجه خیلی راحت می توان اطلاعات لازم را به دستگاه منتقل کرد.
 • جت پرینتر انواع مختلفی دارد. شما می توانید بر اساس نیاز و نوع سطحی که اطلاعات باید بر روی آن چاپ بشوند دستگاه مورد نظرتان را انتخاب نمایید.

انواع جت پرینتر

همانطور که گفتیم دستگاه جت پرینتر دارای انواع مختلفی است. هر کدام از آن ها ویژگی های به خصوصی دارند و برای کار خاصی ساخته شده اند. در ادامه به مهم ترین آن ها اشاره می کنیم.

جت پرینتر صنعتی

یکی از مهم ترین دستگاه های جت پرینتر، جت پرینتر صنعتی است. همانطور که از نامش می توانید حدس بزنید برای کارخانه ها و شرکت های بزرگ از این نوع جت پرینتر استفاده می شود. در این کارخانه ها که روزانه تعداد بسیار زیادی محصول تولید می شود باید از جت پرینتری استفاده بشود که با سرعت بالایی اطلاعات را چاپ نماید. جت پرینتر صنعتی برای همین کار طراحی و تولید شده است. این دستگاه بر روی انتهای خط تولید نصب می شود. محصولات بعد از بسته بندی توسط نوار نقاله از رو به روی سنسور دستگاه عبور می کنند. دستگاه نیز بلافاصله دستور چاپ را صادر می کند. به همین دلیل به صورت خودکار فعالیت مورد نظر انجام می شود.

جت پرینتر دستی

یکی دیگر از انواع جت پرینتر، جت پرینتر دستی یا پرتابل نام دارد. این نوع جت پرینتر وزن کمی دارد و اپراتور می تواند آن را به راحتی حمل و نقل نماید. به عبارت دیگر برای استفاده از این جت پرینتر به یک اپراتور نیاز است تا دستگاه جت پرینتر را نزدیک به محصول ببرد و اطلاعات را چاپ نماید. برای محصولاتی که سنگین هستند و قابلیت حمل و نقل آن ها با نوار نقاله وجود ندارد و همچنین کارگاه های کوچکی که روزانه تعداد کمی محصول تولید می کنند، جت پرینتر دستی مناسب است.

جت پرینتر تخم مرغ

یکی از محصولات مهم که نیاز به درج تاریخ تولید و انقضا دارد، تخم مرغ است. از آن جایی که این محصول سطحی منحنی دارد باید از دستگاه جت پرینتر مخصوص خود استفاده کند تا بتواند اطلاعات را با دقت و کیفیت مناسب بر روی آن درج نماید. جت پرینتر تخم مرغ تمام استاندارد های لازم برای این کار را دارد.

جت پرینتر های اتوماتیک

کارخانه هایی که در تیراژ های بالا محصول تولید می کنند باید کار خود را به صورت اتوماتیک انجام دهند تا با دقت، کیفیت و سرعت بالا انجام می شود. برای درج اطلاعات لازم بر روی این محصولات، از جت پرینترهای اتوماتیک استفاده می شود که می تواند به کامپیوتر متصل شده و اطلاعات لازم را از آن دریافت کند سپس بدون نیاز به اپراتور، کار چاپ اطلاعات را انجام دهد. محصولات بعد از بسته بندی توسط نوار نقاله از رو به روی دستگاه جت پرینتر عبور می کنند. حسگر دستگاه آن ها را شناسایی کرده و فرمان چاپ را صادر می کند و خیلی سریع و با کیفیت بالا، اطلاعات بر روی آن ها درج می شود.

جت پرینتر لیزری

همانطور که گفتیم نوع سطحی که باید اطلاعات بر روی آن درج شود در انتخاب جت پرینتر موثر است. بر همین اساس بر روی سطوحی که سخت هستند باید از جت پرینتر لیزری استفاده کرد. این نوع جت پرینتر دیگر اطلاعات را با جوهر درج نمی کند بلکه بر اساس لیزر، آن را بر روی سطح مورد نظر حکاکی می کند. ماندگاری این نوع اطلاعات بالا است و بر اثر رطوبت و… از روی محصول پاک نمی شود.

کاربردهای جت پرینتر

بر اساس ویژگی هایی که دستگاه جت پرینتر دارد، کاربردهای آن نیز متفاوت است. از دستگاه جت پرینتر برای چاپ اطلاعات ضروری مانند تاریخ تولید و انقضا، بارکد، قیمت، لوگو و… بر روی محصولات مختلف استفاده می شود. این دستگاه برای استفاده و چاپ بر روی سطوح مختلف شیشه ای، پلاستیکی، نایلونی، استوانه ای، ناهموار و… کاربرد دارد. شما می توانید با در نظر گرفتن نوع محصول خود و بسته بندی آن، از جت پرینتر مناسب استفاده نمایید و از کارایی آن بهره مند شوید.

نحوه انتخاب جت پرینتر مناسب

با توجه به اطلاعاتی که در بالا ذکر کردیم اکنون می دانید که چگونه باید جت پرینتر مناسب تان را انتخاب نمایید. شما باید به نیاز روزانه و تعداد تولید محصول خود دقت کنید. همچنین توجه به این که محصول قابل حمل و نقل با نوار نقاله است یا اپراتور باید کار را انجام دهد نیز مهم است. نوع بسته بندی محصول و جنس آن نیز در انتخاب جت پرینتر موثر است. با در نظر گرفتن این اطلاعات مهم می توانید بهترین و مناسب ترین نوع جت پرینتر را انتخاب نمایید.

بهترین برند جت پرینتر کدام است؟

برای خرید جت پرینتر باید سعی کنید بهترین برند آن را تهیه کنید تا از کیفیت و دقت آن مطمئن شوید. بهترین برندهای جت پرینتر دستی و صنعتی در بازار کشورمان عبارتند از:

 1. Bentsai سری های B2، B10 و B35
 2. H12
 3. JC-25
 4. XAAR 717
 5. CIJ
 6. DJ ONE

مواردی که ذکر کردیم از جمله بهترین انواع دستگاه های جت پرینتری است که در بازار کشورمان می توانید پیدا کنید و از کیفیت و دقت و سرعت آن بهره مند شوید.

نحوه نگه داری و تعمیرات جت پرینتر

نحوه نگهداری هر وسیله ای تاثیر زیادی بر کیفیت کار و طول عمر دستگاه دارد. به همین دلیل باید نحوه نگه داری از دستگاه جت پرینتر را بدانید تا بتوانید عمر مفید دستگاه را بالا ببرید. در صورتی که می خواهید جت پرینتر صنعتی تهیه کنید باید از قبل، جای مشخصی برای آن در نظر بگیرید. محل نگهداری دستگاه باید ثابت باشد و از جا به جا شدن زیاد آن جلوگیری شود تا آسیبی به جت پرینتر وارد نشود. حتما از جوهر و حلال با کیفیت استفاده کنید. گرد و غبار و رطوبت زیاد نیز می تواند از طول عمر دستگاه کم کند به همین دلیل باید تمامی شرایط لازم را برای نگه داری از جت پرینتر رعایت نمایید.

سعی کنید به صورت منظم و دوره ای آن را سرویس کنید تا در صورت وجود هر گونه خرابی، رسیدگی های لازم را انجام دهید و قطعات معیوب را تعمیر و یا تعویض نمایید. از خالی ماندن کارتریج برای طولانی مدت خودداری کنید. بهتر است مدتی یکبار حتما از دستگاه استفاده کنید تا جوهر درون دستگاه خشک نشود. در صورت وجود ایراد در دستگاه حتما از متخصص همین کار کمک بگیرید و از دستکاری جت پرینتر خودداری نمایید.

آموزش کار با دستگاه جت پرینتر

با در نظر گرفتن آن که جت پرینتر شما صنعتی است یا دستی به نکات زیر توجه فرمایید.

در صورتی که جت پرینتر شما صنعتی و اتوماتیک است می توانید آن را به کمک کابل USB و یا از طریق بلوتوث و یا وای فای به کامپیوتر متصل نمایید تا اطلاعات لازم را از این طریق دریافت نماید. با کمک نوار نقاله محصول مورد نظر از رو به روی دستگاه و سنسور آن عبور کرده و اطلاعات لازم را دستگاه به صورت خودکار بر روی آن درج می کند.

اگر جت پرینتر شما دستی است بعد از وارد کردن اطلاعات و تنظیمات لازم، باید دستگاه را بر روی محصول و در محل مناسب آن قرار داده و با فشردن دکمه مورد نظر، عملیات چاپ را انجام دهید. با میزان جوهر و حلال و کیفیت آن ها همیشه دقت کنید تا در زمان لازم به مشکل برنخورید.

قیمت انواع مدل های جت پرینتر

از آن جایی که دستگاه جت پرینتر انواع مختلفی دارد قیمت هر کدام از آن ها نیز متفاوت می باشد. طبیعتا قیمت دستگاه جت پرینتر صنعتی و اتوماتیک بالاتر از جت پرینتر دستی است. کیفیت آن ها نیز در قیمت ها تاثیرگذار است. کیفیت، دقت چاپ، برند دستگاه، ایرانی یا خارجی بودن آن و … همگی بر قیمت انواع مدل های جت پرینتر تاثیر می گذارد. با توجه به این توضیحات و همچنین نوسانات بازار، برای اطلاع از قیمت های به روز دستگاه، می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

سوالات متداول

 انواع جت پرینتر کدام است؟

دستگاه جت پرینتر دارای انواع مختلفی است که کاربرد های آن ها نیز مختلف می باشد. مهم ترین انواع جت پرینتر عبارتند از: جت پرینتر دستی، جت پرینتر صنعتی، جت پرینتر اتوماتیک، جت پرینتر لیزری، جت پرینتر تخم مرغ.

 چگونه جت پرینتر مناسب خود را تهیه کنیم؟

شاید در ابتدا انتخاب جت پرینتر مناسب کار سختی به نظر برسد اما با در نظر گرفتن چند نکته می توانید بهترین انتخاب را داشته باشید: به تعداد تولیدات روزانه خود دقت کنید، به نوع بسته بندی محصولات تان توجه کنید، به بودجه ای که در اختیار دارید توجه کنید، به وزن و حجم بسته بندی ها دقت کنید.

چگونه طول عمر دستگاه جت پرینتر را بالا ببریم؟

برای بالا بردن عمر مفید جت پرینتر باید شرایط محیطی مناسبی برای آن فراهم کنید. دستگاه را در محیطی به دور از رطوبت، آلودگی، گرد و غبار قرار دهید. به صورت منظم سرویس دهی آن را انجام دهید و از جوهر و حلال با کیفیت برای آن استفاده نمایید.